Árneshreppur

komunë në Islandë

Árneshreppur (islandisht: Árneshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Árneshreppur
Árneshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total53

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto