Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto

  • Zimbabvea - Festa e Pavarësise
  • Dita e trashëgimisë kulturore në Kosovë
  • Dita e Ushtrisë Iraniane

Në kishën katolike: