Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

  • 1981 - mbi njimijë atlet moorën pjesë në vrapimin e parë maratonik në Maratonën e Londrës.
  • 2006 - Ndodhi zënja e Diellit në Ballkan, nji pjesë të Evropës, Afrikës dhe Azisë.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto