Abbas Kiarostami

regjisor i filmit, skenarist, fotograf dhe producent iranian i filmit

Abbas Kiarostami lindi më 22 tetor 1940 - Teheran, 4 korrik 2016. Kineast iranian, nga regjisorët më të rëndësishëm të kinematografisë botërore, autor filmash dhe serialesh.

Abbas Kiarostami, 2010

Lidhje të jashtmeRedakto