Agron Mali është aktor shqiptar. Ai është i njohur për rolin e tij në filmin Dashuria S'mjafton.[1]

Agron Mali
Goni Sago official.jpg
Agron Mali - Actor
Informacione personale
Ditëlindja 27 Shkurt 1990(1990-02-27)
Profesioni Aktor
Kombësia Shqiptar
Faqja zyrtare www.gonisago.com

BiografiaRedakto

Agron Mali lindi më 27 shkurt të vitit 1990, në Tiranë është biri i Nazmi dhe Nazmie Malit.Goni pasionin e tij për aktrim në moshë të re. Plot ambicie, ai ka qenë duke ndjekur qëllimin e tij, përkushtimin kohën dhe energjitë për temat e filmit dhe aktrimit.

Goni në vitin 2016 i është dhënë mundësia për të luajtur në filmin e parë Dashuria S'mjafton dhe që nga ajo ditë nuk u ndal për të shprehur pasionin e tij në aktrim.Ai u be pjesë e shumë audicioneve te huaja falë platformës së internetit ku fitoi shumicën e roleve te tij si figurant apo role kryesore.


Goni eshte pjesë e Shoqatës Artistike "Ferdinand Deda" ku aktualisht vazhdon formimin e tij për të qenë një aktor duke marrë mësime art orator, në mënyrë për të përmirësuar më tej aftësitë e tij dhe për t'u përgatitur për projekte të reja ndërkombëtare të filmit në vitet e ardhëshme.


FilmografiaRedakto

Viti Titulli Roli
2018 Dashuria S'mjafton Erion
2016 Il Paradiso Nero Stuns

ReferimetRedakto

Agron MaliIMDb OFFICIAL WEBSITE GazetaShqiptare Gazeta Telegraf GazetaExpress Ikub

  1. ^ https://www.imdb.com/title/tt10556516