Ajetullahu, (Persisht: آيت‌الله ajatollah nga arabisht: آية الله, āyatu allah "Shenja e Zotit"), është titull nderi i udhëheqësit të mësimit fesë islame të drejtimit të shiitëveIran dhe Irak.

Grand Ayatollahs Qom فتوکلاژ، آیت الله های ایران-قم 02.jpg

Shih edheRedakto