Aqaba (arabisht: العقبة) është një qytet në governoratin AqabaJordani.

Aqaba
العقبة
Qytet
Aqaba3.jpg
Popullsia
 • Total140.000 "Jordan Department of Statistics". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Increase

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aqaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale