Alfortville

komunë në departamentin Seine, Francë

Alfortville është një komunëFrancë. Alfortville bën pjesë në departamentin Val-de-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 44371 banorë dhe sipërfaqe prej 3.67 km².

Alfortville
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiVal-de-Marne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto