Alpandeire, Spanjë

komunë në Spanjë


Alpandeire, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Alpandeire, Spain ka 271 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.3 km2.

Alpandeire, Spain
Komunë
noform
Vendndodhja
Alpandeire, Spain is located in Spanjë
Alpandeire, Spain
Alpandeire, Spain

Koordinatat: 36°38′4″V 5°12′10″P / 36.63444°V 5.20278°P / 36.63444; -5.20278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Gabriel Jiménez Ruíz (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.3 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Dendësia 8.7 (22/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Panditos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29460
Koordinatat 36° 38′ 4″ Veri

5° 12′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alpandeire.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto