Angelina Valentine (e lindur më 19 Shtator 1986Kentucky, SHBA) është aktore pornografike. Ajo hyri në industrinë e filmave për të rritur në vitin 2007 në moshën 21 vjeçare, dhe që nga atëherë ka marrë pjesë në më shumë se 150 filma.

Angelina Valentine
Angelina Valentine 2010.jpg
Ditëlindja: (1986-09-19) 19 Shtator, 1986 (34 vjeç)
Vendlindja:Kentucky, SHBA
Masa:34DD-24-35
Gjatësia:1.63 m
Gji natryror:jo
Etnika:Caucasian/Latin
Faqja zyrtare
Angelina Valentine at IMDb
Angelina Valentine at IAFD

ShpërblimetRedakto

  • 2009 AVN Award nominee – Best Group Sex Scene – Oil Overload
  • 2009 AVN Award nominee – Best New Starlet
  • 2009 AVN Award nominee – Best Threeway Sex Scene – Pretty as They Cum

Lidhje të jashtmeRedakto