Autrêches

komunë në departamentin Oise, Francë

Autrêches është një komunëFrancë. Autrêchesbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 741 banorë dhe sipërfaqe 13.03 km².

Autrêches
Komunë
noform
Pamje nga Autrêches
Vendndodhja
Autrêches is located in Franca
Autrêches
Autrêches
44°11′31″V 1°28′05″L / 44.1919°V 1.4681°L / 44.1919; 1.4681Koordinatat: 44°11′31″V 1°28′05″L / 44.1919°V 1.4681°L / 44.1919; 1.4681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Attichy
Ndërbashkësia Canton d'Attichy
Kryetari Michelle Crepin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.03 km2
Lartësia 151 m (m.n.d.)
Popullsia 741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60350
INSEE 60032


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto