Auvers-sur-Oise

komunë në departamentin Val-d'Oise, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Auvers-sur-Oise është një komunëFrancë. Auvers-sur-Oise bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 6879 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 12.69 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto