Avion

komunë në departamentin Orne, Francë
(Përcjellë nga Avion, Pas-de-Calais)
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Avion është një komunëFrancë. Avionbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 17428 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto