Avon, Seine-et-Marne

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë

Avon është një komunëFrancë. Avon bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 14598 banorë dhe sipërfaqe 3.83 km².

Avon
Komunë
Vendndodhja
Avon is located in Franca
Avon
Avon
48°24′35″V 2°42′58″L / 48.409722°V 2.716111°L / 48.409722; 2.716111Koordinatat: 48°24′35″V 2°42′58″L / 48.409722°V 2.716111°L / 48.409722; 2.716111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau
Kantoni Fontainebleau
Ndërbashkësia Fontainebleau-Avon
Kryetari Marie-Charlotte Nouhaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.83 km2
Popullsia 14598 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77210
INSEE 77014


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto