Baix Ebre është komarka (qark) në provincën Tarragona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 66369 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 987.9 km2.

Baix Ebre
Location of Baix Ebre
Popullsia
 • Gjithsej66.369

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto