Barbens

komunë në Spanjë


Barbens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Barbens ka 836 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.6 km2.

Barbens
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbens is located in Spanjë
Barbens
Barbens

Koordinatat: 41°40′47″V 1°1′5″L / 41.67972°V 1.01806°L / 41.67972; 1.01806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Kryetari i Bashkisë Maria Dolors Gabarra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.6 km2
Lartësia 283 m (m.n.d.)
Popullsia 836 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 47″ Veri

1° 1′ 5″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Barbens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale