Bashkia Rrogozhinë
p/dh
Q. i Tiranës > Rr. i Kavajës > Bashkia Rrogozhinë
Administrata
Sipërfaqja 223.5 km²
Popullsia 40,684 banorë
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Tiranës
Rrethi Rrethi i Kavajës
Kryetari i bashkisë Beqir Nuredini (PDIU)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Rrogozhinë është një bashkiRrethin e KavajësShqipëri. Përfshin njësitë administrative Rrogozhinë, Kryevidh, Sinaballaj, Lekaj dhe Gosë.

VendbanimetRedakto

Stampa:Bashkia Rrogozhinë

BurimetRedakto

Shiko edheRedakto