Basse-Terre

komunë në Guadalupa, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Basse-Terre është një komunëFrancë. Basse-Terre bën pjesë në departamentin Guadelouperajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 11894 banorë dhe sipërfaqe 5.78 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto