Beauvais

komunë në departamentin Oise, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Beauvais është një komunëFrancë. Beauvais bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 54461 banorë dhe sipërfaqe 33.31 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Beauvais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale