Bernë (Gjermani)

komunë në Gjermani
(Përcjellë nga Bernë (Gjermania))

Coordinates: 53°11′N 8°29′E / 53.183°N 8.483°E / 53.183; 8.483

Bernë është një komunë në rrethin e Wesermarschit, në Saksonisë e UlëtGjermani. Qyteti vendoset në bregun e majtë të lumit Weser dhe është 20 km në lindje nga Oldenburgu dhe 25 km në veriperëndim nga Bremeni.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
Bernë
Berne in BRA.svg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Total6,917
Faqja zyrtareberne.de