Blerta Shala

futbolliste kosovare

Blerta Shala (lindur më 3 dhjetor 1998) është një futbolliste kosovare që luan si mesfushore dhe është paraqitur për Kombëtaren e femrave të Kosovës.

Blerta Shala
Të dhënat vetjake
Datëlindja3 dhjetor 1998
VendlindjaKosova
PozicioniMesfushore
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KFF Mitrovica
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
KFF Mitrovica
Karriera ndërkombëtare
Kosova
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 19:41, 30 gusht 2019 (UTC)
‡ National team caps and goals correct as of 19:41, 30 gusht 2019 (UTC)

KarrieraRedakto

Shala luan për skuadrën e KombëtaresKosovës, duke u paraqitur për skuadrën gjatë ciklit kualifikues të FIFA-s për Kupën Botërore të grave për 2019.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "Women World Cup Qualifiers Europe 2017/2018 » Teams (Kosovo)". WorldFootball.net (në anglisht). Marrë më 29 gusht 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto