Bllata (Besianë)

fshat në Kosovë

Bllatë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Balëz dhe Baltëzë.

Bllatë
Baltëzë
Fshat
Vendndodhja
Bllatë is located in Kosova
Bllatë
Bllatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 58″ Veri

21° 23′ 7″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto