Boadilla del Monte

komunë në Spanjë

Boadilla del Monte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid metropolitan area, të provincës Madrid, në Madrid. Boadilla del Monte ka 41807 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.24 km2.

Boadilla del Monte
Flag of Boadilla del Monte
Official seal of Boadilla del Monte
Boadilla del Monte (Madrid) mapa.svg
Population
 • Total41.807
Demonym(s)Boadillense
Websitewww.aytoboadilla.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto