Bolec është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Bolec
Fshat
Vendndodhja
Bolec is located in Kosova
Bolec
Bolec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 54″ Veri

21° 28′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto