Braina (Besianë)

fshat të Kosovë

Brainë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytet.

Brainë
Gjytet
Fshat
Vendndodhja
Brainë is located in Kosova
Brainë
Brainë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 33″ Veri

21° 22′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto