Disambig.svg Ky artikull merret me një qytet në Maassachusetts, për vendin me emrin të ngjashëm shiko Brooklyn.


Brookline është një qytet në Norfolk CountyMassachusetts. Ajo kufizonë në jugperëndim te Newton dhe te Boston. Në regjistrimin e banorve në vitin 2000 pati 57.107 banor, numri i shtëpive është 25.594. Sipërfaqja e qytetit përmbëj 17,7 km².

Brookline
Qytet
noform
Stema_figura
Faqja Zyrtare Web faqja

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

PersonaltiteteRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto