Hape menynë kryesore

Burgajeti

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
(Përcjellë nga Burgajet)

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Burgajeti është vendlindja e Mbretit Zogu I të Shqiptarisë dhe vendi i origjinës së familjes Zogu.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto