Camarma de Esteruelas

komunë në Spanjë

Camarma de Esteruelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Camarma de Esteruelas ka 6610 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.43 km2.

Camarma de Esteruelas
City Hall.
City Hall.
Official seal of Camarma de Esteruelas
Population
 • Total6.610
Demonym(s)Camarmeños
Websitewww.ayto-camarmadeesteruelas.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto