Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cambridge Bay (kthjellim).


Cambridge Bay është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 202.2 km² dhe popullsi 1477 banorë.[1]

Cambridge Bay
Iqaluktuuttiaq - ᐃᖃᓗᒃᑑᑦᑎᐊᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Cambridge Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Kitikmeot
Kryebashkiaku Michelle Gillis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°7′2″V 105°3′11″P / 69.11722°V 105.05306°P / 69.11722; -105.05306 (Cambridge Bay)Koordinatat: 69°7′2″V 105°3′11″P / 69.11722°V 105.05306°P / 69.11722; -105.05306 (Cambridge Bay)
Lartësia 0 m (n.n.d)
Sipërfaqja 202,2 km2
Popullsia 1.477 banorë 2006
Dendësia 7,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 0C0
Vendndodhja
Cambridge Bay is located in Kanadaja
Cambridge Bay
Cambridge Bay
www.cambridgebay.ca

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut