Campo de Mirra

komunë në Spanjë

Campo de Mirra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Campo de Mirra ka 424 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.8 km2.

Campo de Mirra
Stema zyrtare e Campo de Mirra
Popullsia
 • Gjithsej424
Emri i banorëveCamput
Faqja zyrtarewww.almirra.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto