Kantoni Viarmes

kanton në Francë
(Përcjellë nga Canton de Viarmes)


Kantoni Viarmes (frëngjisht: Canton de Viarmes) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Viarmes. Ka sipërfaqe 70.9km2 dhe popullsi 19940 banorë.

Kantoni Viarmes
Canton de Viarmes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Viarmes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 70,9 km2
Popullsia 19.940 banorë 1999
Dendësia 281,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9526

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Viarmes aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto