Castejón, Navarre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tudela, të provincës Navarre, në Navarre. Castejón, Navarre ka 4235 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.07 km2.

Castejón, Navarre
Komunë
Stema_figuraBandera castejon.png
Vendndodhja
Castejón, Navarre is located in Spanjë
Castejón, Navarre
Castejón, Navarre

Koordinatat: 42°9′40″V 1°45′37″P / 42.16111°V 1.76028°P / 42.16111; -1.76028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Navarre
Provinca Navarre
Qarku Tudela
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.07 km2
Lartësia 278 m (m.n.d.)
Popullsia 4235 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castejoneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31590
Prefiksi 948
Koordinatat 42° 9′ 40″ Veri

1° 45′ 37″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto