Castellnou de Bages

komunë në Spanjë


Castellnou de Bages është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellnou de Bages ka 1091 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.16 km2.

Castellnou de Bages
Komunë
Vendndodhja
Castellnou de Bages is located in Spanjë
Castellnou de Bages
Castellnou de Bages

Koordinatat: 41°50′6″V 1°50′22″L / 41.83500°V 1.83944°L / 41.83500; 1.83944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.16 km2
Popullsia 1091 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 50′ 6″ Veri

1° 50′ 22″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto