Corbera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Corbera ka 3300 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.3 km2.

Corbera
Corbera from Custle.jpg
Flamuri i Corbera
Stema zyrtare e Corbera
Popullsia
 • Gjithsej3.300
Emri i banorëveCorberanà, corberana
Faqja zyrtarewww.corbera.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto