Hape menynë kryesore


Corey Todd Taylor (Korej Tejllor) ( i lindur më 8 Dhjetor 1973) nganjëherë i njohur si numri 8, është një muzikant Amerikan më së shumti i njour si këngëtari dhe kompozitori i Slipknot dhe Stone Sour. Taylor u rrit nga nëna e tij beqare. Ai zhvilloi një pëlqim të madh në Roku Klasik, pasi gjyshja e tij e futi në të.

Slipknot
Slipknot.jpg
Corey Taylor me Paul Gray në të majtë dhe Jim Root në mes.
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Des Moines, Iowa, USA
ZhanriAlternative metal
Heavy metal
Nu metal
Hard Rock
LabelRoadrunner Records
Vite aktiv1992 -
Bashkëpunim(e) meStone Sour
Slipknot
Webfaqja
slipknot1.com

Përmbajtja

DiscografiaRedakto

ReferencatRedakto

 1. ^ allmusic ((( Stone Sour > Credits ))) Allmusic. Retrieved 2010-04-19.
 2. ^ "Corey Taylor Insists His Other Band Is No Slipknot Jr". MTV. 2002-07-11. Marrë më 2010-05-17. 
 3. ^ allmusic ((( Come What(ever) May > Credits ))) Allmusic. Retrieved 2010-04-19.
 4. ^ "Stone Sour: Producer Announced; Recording To Begin In January". Blabbermouth.net. 2005-09-20. Marrë më 2010-05-17. 
 5. ^ Live in Moscow - Stone Sour Roadrunner Records. Retrieved 2010-04-19.
 6. ^ (2007-08-2007) STONE SOUR Makes Live 'Album' Available Online Roadrunner Records
 7. ^ (2009-07-02) Stone Sour Reveal 'Audio Secrecy' As New Album Title Roadrunner Records. Retrieved 2010-05-10.
 8. ^ (2009-07-02) Sonisphere 09: Corey Taylor Talks Stone Sour - 2 August 2009 ... Roadrunner Records. Retrieved 2010-04-19.
 9. ^ Arnopp 2001, p. 70−71
 10. ^ McIver 2003, pp. 41–42
 11. ^ allmusic ((( Slipknot > Credits ))) Allmusic. Retrieved 2010-04-19.
 12. ^ Arnopp 2001, pp. 70–71
 13. ^ allmusic ((( Iowa > Credits ))) Allmusic. Retrieved 2010-04-19.
 14. ^ "Slipknot 10 years after...". Rocksound. 1 maj 2009. f. 60–65. 
 15. ^ allmusic ((( Vol. 3: The Subliminal Verse > Credits ))) Allmusic. Retrieved 2010-04-19.
 16. ^ Slipknot - Vol. 3: (The Subliminal Verses) (CD, Album) Discogs Discogs. Retrieved 2010-05-17.
 17. ^ Begrand Adrien (2005-11-30) Slipknot: 9.0 Live < Reviews | PopMatters PopMatters
 18. ^ Loftus, Johnny allmusic ((( 9.0: Live > Overview ))) Allmusic. Retrieved 2010-05-17.
 19. ^ All Hope Is Gone (Special Edition) by Slipknot iTunes. Retrieved 2010-04-19.