Kompania Dekoll Arkivuar 29 mars 2020 tek Wayback Machine I ka fillesat e saj në vitin 2015, një investim I kompanisë Brunes Inc. Dekoll ashtë fabrika më moderne në Ballkan në saj të teknologjisë së fundit italiane të prodhimit, ka arritur suksese mjaft te medha, duke u vleresuar jo vetem nga klientet por edhe nga komuniteti. Aktiviteti i Dekollit konsiston në prodhimin e materialeve të ndërtimit si: koll, grafiato, fino, auto nivelant, suva mbushese, sistem hidroizolimi dhe termoizolimi.

Dekoll Inc.
IndustriaNdërtim
ThemeluesiBrunes Group
Zyrat qendroreAutostrada Durrës-Tiranë, km 5
Faqja e internetithttps://m.youtube.com

Dekolli u vlerësua me 5 yje nga kryeministri I Shqipërisë si dhe fitoi çmimin e “Sipërmarrësit më të mirë e në industri” nga Bleta e Artë 2015”. Teknologjia moderne, cilësia e produkteve, kujdesi dhe mbrojtja e mjedisit, siguria e punonjësve dhe përmbushja e kërkesave të klientëve, vërtetohen nga çertifikimet dhe standartet që mban aktualisht Dekoll.

Dekoll është çertifikuar me ISO 9001:2008 që vërteton se ofron produkte që plotësojnë nevojat e klientëve në përputhje me standartet dhe rregullat ligjore dhe ka qëllim që të rrisë kënaqësinë e klientëve nëpërmjet aplikimit të një sistemi efektiv duke përfshirë edhe proçeset për përmirësim të vazhdueshëm.

Gjithashtu Dekoll ka marrë çertifikatë nga Green Building Council – SOCIO, që tregon angazhimin në mbrojtje të mjedisit dhe ofrimin e produkteve eco-building që janë shumë miqësore me mjedisin dhe shoqërinë.[1]


  1. ^ ""DEKOLL" INAGUROHET NGA KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË Z. EDI RAMA". Arkivuar nga origjinali më 29 mars 2020. Marrë më 21 prill 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)