Den Burg

fshat në Hollandë

Den Burg është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 1.47 km² dhe popullsi 7070 banorë[1].

Den Burg
Den Burg - Weverstraat 63-65-67.jpg
Popullsia
 • Gjithsej7.070

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Den Burg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website