Diskutim:Solomoni

Active discussions
(Përcjellë nga Diskutim:Salomoni)
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Solomoni. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Sulejman dhe SalomonRedakto

Me jepet pershtypja se ky njejtesim nuk ndryshon nga i Golies, vetem sa shkon ne krahun tjeter. Golia afermendsh qe eshte gabim duke mos treguar vemendje ndaj traditave pararendese ku ky personazh eshte permendur dhe pernderuar, por kendveshtrimet nuk mund te identifikohen domosdoshmerisht. Meqe trajta Sulejman perben nje vlere te caktuar ne nje tradite religjioze qe ka per baze nje gjuhe te caktuar, atehere nuk ka pse njejtesohet me Salomonin. Kete çeshtje en.wiki e ka zgjidhur duke i dhene artikullin e vet. Shtoji kesaj pranine jo-irilevante e tradites islame ne arealin shqipfoles, na rezulton e panjejtesueshme. Patjeter qe me respektin perkates --Lludha (diskutimet) 21 qershor 2018 14:42 (CEST)

Return to "Solomoni" page.