Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Doorn (kthjellim).


Doorn është një qytezë në Utrechtse Heuvelrug, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Doorn
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Doorn, Netherlands.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Utrechtse Heuvelrug
Koordinatat 52°02′01″V 5°20′43″L / 52.033611°V 5.3452778°L / 52.033611; 5.3452778 (Doorn)Koordinatat: 52°02′01″V 5°20′43″L / 52.033611°V 5.3452778°L / 52.033611; 5.3452778 (Doorn)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 3940, 3941
Doorn is located in Hollandë
Doorn
Doorn

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Doorn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht