Eura (finlandisht: [Euran kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Eura
Euran kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.eura.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto