Ferreries

komunë në Spanjë


Ferreries është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudadela, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Ferreries ka 4669 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.09 km2.

Ferreries
Komunë
Vendndodhja
Ferreries is located in Spanjë
Ferreries
Ferreries

Koordinatat: 39°59′1″V 4°0′44″L / 39.98361°V 4.01222°L / 39.98361; 4.01222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Ciudadela
Kryetari i Bashkisë Manuel Monerris Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.09 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 4669 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ferrerencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7750
Prefiksi 97137
Koordinatat 39° 59′ 1″ Veri

4° 0′ 44″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajferreries.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto