Ficus elastica

lloj i bimëve
Ficus elastica
Ficus elastica
Ficus elastica
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Moraceae
Grupi: Ficus
Ficus elastica


Ficus elastica (lat.Ficus elastica) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Moraceae.

Shiko dhe këtëRedakto

Ficus elastica në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Moraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.