Hape menynë kryesore

Firaja (Shtërpcë)

fshat në Kosovë

Firajë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Firajë
Fshat
Vendndodhja
Firajë is located in Kosova
Firajë
Firajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 1059 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 0″ Veri

21° 5′ 54″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto