Fljótsdalshreppur

komunë në Islandë

Fljótsdalshreppur (islandisht: Fljótsdalshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin lindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Fljótsdalshreppur
Fljótsdalshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Gunnþórunn Ingólfsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,516 km2
Popullsia 68 banorë
Dendësia 0.05 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Faqja Zyrtare fljotsdalur.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto