Fræna është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 369 km² dhe popullsi 9004 banorë[1].

Fræna
Fraena.jpg
Stema zyrtare e Fræna
Popullsia
 • Gjithsej9.004
Faqja zyrtarewww.fraena.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Fræna – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto