Frailes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur, të provincës Jaén, në Andalusia. Frailes, Spain ka 1681 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41,37 km2.

Frailes
Stema zyrtare e Frailes
Frailes - Location.png
Popullsia
 • Gjithsej1.681
Emri i banorëveFrailero

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto