Franklin Township, Portage County, Ohio

Franklin Township, Portage County, Ohio është një qytet në qarkun Portageshtetit federal Ohio, SHBA. Në Franklin Township, Portage County, Ohio jetojnë 5527 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (428.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (14.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 336 m (1102 ft). [2]

Franklin Township, Portage County, Ohio
qytet
Franklin Township Hall, built 1837
Popullsia
 • Gjithsej5.527
Faqja zyrtareFranklin Township

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Brown, R.C; Norris, J.E. (1885). History of Portage County Ohio. Chicago, Illinois: Warner, Beers, and Company. fq. 431. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 2007-10-25. Marrë më 2008-01-31. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Franklin Township, Portage County, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale