Fuencaliente de La Palma

komunë në Spanjë
(Përcjellë nga Fuencaliente)

Fuencaliente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Fuencaliente ka 1798[1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.42[2] km2.

Fuencaliente
Stema zyrtare e Fuencaliente
La Palma municipio Fuencaliente.svg
Popullsia
 • Total1.798[1]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Coordinates: 28°29′N 17°50′W / 28.483°N 17.833°W / 28.483; -17.833