Grêmio Recreativo Escola de Samba Portela është një shkollë sambe në Rio de Zhaneiro. U themelua në 11 prill 1926 dhe ngjyra përfaqësuese ka blunë dhe të bardhën. Deri më sot Portela ka fituar 21 tituj të kampionatit të karnavaleve, duke u renditur e para me numrin më të madh të fitoreve.

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto