Ghilarza (Ilàrtzi) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 55.46 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 290 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.481 banorë[2].

 Ghilarza
Qytet
noform
Pamje nga Ghilarza
Vendndodhja
 Ghilarza is located in Itali
 Ghilarza
 Ghilarza
40°07′12″V 8°50′06″L / 40.120°V 8.835°L / 40.120; 8.835Koordinatat: 40°07′12″V 8°50′06″L / 40.120°V 8.835°L / 40.120; 8.835
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.46 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 4.481 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09074
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Ghilarza – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale